Structura școlară

PRIMAR

Ciclul primar cuprinde:

Echipa didactică este formată din cadre didactice bine pregătite, cu dragoste pentru meserie și elevi, care trudesc pentru a le forma elevilor o cultură generală bogată, o bază solidă de cunoștințe și capacități care să-i ajute în viitorul lor ca oameni, să le deschidă noi orizonturi, să le insufle acestora valorile morale ale societății în care trăiesc.

GIMNAZIU

Ciclul gimnazial cuprinde:

Echipa didactică este formată din cadre didactice responsabile, bine pregătite, dedicate meseriei, cu dragoste pentru elevi, deschise către nou, preocupate pentru a desfășura un învățământ de calitate, cu standarde înalte.

Școala noastră este frumoasă, curată. Oamenii care conduc aceasta institutie s-au preocupat întotdeauna să nu lipsească nimic atât cadrelor didactice, cât și elevilor. Holurile sunt primitoare, clasele luminoase , aranjate și cochete. Fiecare obiect este pus la locul său. Toate acestea contribuie la crearea unei atmosfere plăcute de lucru.